Ten miliarder udzielił ważnej lekcji rządowi. Nie będzie brytyjskiej montowni w Polsce, ale polska fabryka na Wyspach

Arkadiusz Muś, miliarder z Częstochowy, jedną transakcją udzielił rządowi błyskawicznej lekcji o zasadach bogacenia się obywateli. Od Pilkingtona, największej firmy branży szkła na świecie i swojego konkurenta, kupił dwie fabryki w Wielkiej Brytanii. Teraz to w Polsce powstaną lepiej opłacane miejsca pracy menedżerów i specjalistów, a w Wielkiej Brytanii polska firma utrzyma kilkaset „szeregowych” miejsc pracy.

http://natemat.pl/204725,ten-miliarder-udzielil-waznej-lekcji-rzadowi-nie-bedzie-brytyjskiej-montowni-w-polsce-ale-polska-fabryka-na-wyspach

Arkadiusz Muś

Wprowadzenie programu 500 plus, obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie płacy minimalnej to są rzeczy, które w sposób nadmierny obciążają budżet, a do tego dochodzą głosy, że wzrost gospodarczy nie jest najważniejszy. (…) My, liberałowie, jesteśmy w delikatnym odwrocie. To jednak wynik chwilowego dojścia do głosu ruchów populistów i tak zwanych zbawicieli ludzkości głoszących hasła powszechnej równości – czyli odebrać tym, którzy odpowiadają za siebie, wstają rano do pracy, i rozdać tym, którzy zawsze będą chcieli żyć na czyjś koszt i uważają, że wszystko im się należy za darmo.

http://www.forbes.pl/arkadiusz-mus-tworca-press-glassu-wywiad,artykuly,211241,1,2.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *