„Rzeczpospolita”: nawet 63 mld zł dziury w ZUS w 2018 r. Jest reakcja Ministerstwa Pracy

Jak donosi dzisiejsza „Rzeczpospolita” powołując się na dane ZUS, w najgorszym przypadku w 2018 r. na wypłaty emerytur może zabraknąć nawet 63 mld zł. – Nic dramatycznego się nie dzieje – komentuje Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Dzisiejsza „Rzeczpospolita” donosi o prognozach wpływów i wydatków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na najbliższe pięć lat. Ten dokument z ZUS miał trafić w piątek do premier Beaty Szydło. Przedstawia on trzy symulacje dla różnych sytuacji w gospodarce (m.in. różnego bezrobocia, inflacji czy przeciętnego wynagrodzenia).

Jak pisze „Rz”, w najbardziej optymistycznym scenariuszu deficyt w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w przyszłym roku ma, pomimo obniżki wieku emerytalnego od 1 października br., spaść do 47 mld zł. Przy tym gazeta przypomina jednak, że już zaplanowana na ten rok „dziura” w ZUS ma wynieść 53,5 mld zł.

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,21553049,rz-nawet-63-mld-zl-dziury-w-zus-w-2018-r-jest-reakcja-ministerstwa.html#BoxBizLink

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *