PiS najpierw wydał wszystkie pieniądze, a teraz nie wie, jak ma rządzić

Ministerstwo Finansów przedstawiło dane o zadłużeniu skarbu państwa na koniec ubiegłego roku. Zadłużenie państwa urosło o 94 mld zł. W takim tempie zadłużenie nie rosło nawet w czasie ostatniego kryzysu finansowego z lat 2010-2011. Posłowie Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska, Katarzyna Lubnauer i Mirosław Suchoń ocenili, że PiS swoimi działaniami potęguje chaos w gospodarce.

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/makroekonomia/news/pis-najpierw-wydal-wszystkie-pieniadze-a-teraz-nie-wie-jak,2484365,2156?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

– Dług rośnie szybciej niż założono w planach rządu, to oznacza też, że szybciej zbliżamy się do planu ostrożnościowego. Jeśli przekroczymy zadłużenie 55% w stosunku do PKB, oznaczać to będzie duże restrykcje m.in. takie, że Polska nie będzie mogła uchwalić budżetu zawierającego deficyt. Co na dziś oznacza ograniczenie wydatków rządu o około 60 mld zł. A 60 mld zł to na przykład koszt programu 500 plus, realizowanego w Polsce przez trzy lata. – powiedziała Paulina Hennig-Kloska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *