Radosław Sikorski: to skandaliczne, że ocenia się żołnierzy pod kątem lojalności partyjnej

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/radoslaw-sikorski-to-skandaliczne-ze-ocenia-sie-zolnierzy-pod-katem-lojalnosci/p2907z1

Być może wojsko nie będzie użyte do ochrony kraju, tylko do ochrony władzy – mówił były minister obrony narodowej Radosław Sikorski w programie „Fakty po Faktach” w TVN24.

Zapytany o ostatnie ruchy kadrowe we władzach wojska, odpowiedział: – Żołnierze powinni być lojalni ojczyźnie, a ich religią powinien być profesjonalizm. To skandaliczne, że ocenia się ich pod kątem lojalności partyjnej. – To psucie państwa, a w wojsku jest to dodatkowo niebezpieczne. Być może wojsko nie będzie użyte do ochrony kraju, tylko do ochrony władzy. To naprawdę skandaliczne – zaznaczył.

Były minister przestrzegł też przed groźbą nadużyć na szczytach władzy. – Wszystko, co robimy, jest po pierwsze dla społeczeństwa, a po drugie dla następców. Ci, którzy rządzą, zachowują się tak, jakby mieli tam zostać na zawsze – powiedział. – Nie rozumiem, jak można sobie wyobrażać, że zwiększa się skuteczność wojska, gdy czystki partyjne sięgają 90 proc. kadry. Tworzy się kadry, które wypełnią każdy rozkaz. Niekoniecznie dla ojczyzny – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *