Ostre oskarżenie pod adresem PiS. „Stosuje zasadę Goebbelsa”

PiS stosuje zasadę Goebbelsa: kłamstwo powiedziane sto razy staje się prawdą. Dlatego za każdym razem trzeba je prostować – powiedział w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo Paweł Zalewski (PO), oceniając politykę informacyjną rządu Beaty Szydło na forum europejskim. Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych PAN ocenił, że w sprawie Trybunału Konstytucyjnego wygra ten, kto nie będzie mówił: „moje na wierzchu”. – Tylko na koniec jest moment, w którym ktoś musi powiedzieć „dosyć”, nawet ryzykując, że mu spadnie poparcie – mówił Kowal. Goście Pawła Lisickiego rozmawiali o pozycji Polski za granicą.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ostre-oskarzenie-pod-adresem-PiS-Stosuje-zasade-Goebbelsa,wid,18215291,wiadomosc.html?ticaid=116a89

Zdaniem Kowala, niebawem pojawią się kolejne krytyczne głosy wobec Polski. – Po pierwsze ujawnią się ci, którzy mówili, że Polacy, Czesi, Węgrzy to nie pasują do tego klubu zachodniego i nie trzeba było ich szybko wpuszczać do UE. Oni teraz siedzą tam przy kawusi i ciasteczkach i stwierdzają: a nie mówiliśmy? To nie jest kwestia złej woli, skądś po prostu wynieśli takie przekonanie o Polsce. Po drugie pojawi się więcej osób, które skorzystają z okazji, żeby dołożyć Polsce. Razem wziąwszy to jest szalenie niebezpieczny proces z punktu widzenia rządu i każdego ministra oddzielnie – ostrzegał gość Wirtualnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *