Rząd pojedzie w finansach po bandzie? Ekonomiści mówią o „narastającym szoku”

Rząd pojedzie w finansach po bandzie? Ekonomiści mówią o „narastającym szoku”

– Tym razem nie powinno być mowy o śladowej nawet tolerancji, ponieważ mamy do czynienia (…) z niepotrzebnym powiększeniem deficytu i poszukiwaniem na drodze manipulacji finansowania dla obietnic niebezpiecznych dla stabilności finansów publicznych w średnim i długim okresie – dodaje. Jego zdaniem ten manewr, polegający na znalezieniu „cudem” w 2016 r. 10-12 mld zł dochodów przesuniętych z 2015 r., jest nie do powtórzenia w kolejnych latach, kiedy tego finansowania już nie będzie. – Wszystkich obietnic nie da się zaspokoić w 2016 r. No, chyba że podzielasz wiarę w błyskawiczne zamknięcie luki w VAT, co wszystko załatwi – pisze Janusz Jankowiak.

– Sądzę, że chodzi o coś znacznie prostszego i całkiem racjonalnego – wykreowanie informacji o „dramatycznym” stanie finansów. Ułatwia to działanie w kolejnym roku, tworząc pewne alibi dla Ministerstwa Finansów wobec rynków, polityków i wyborców – odpowiedział na to Witold Orłowski.

Read more:

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19271818,rzad-pojedzie-w-finansach-po-bandzie-ekonomisci-mowia-o-narastajacym.html#Czolka3Img

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *