Zmiany w radzie nadzorczej Banku Pekao. Wśród kandydatów bliska znajoma premier Szydło

Choć państwowe PZU jeszcze formalnie nie kupiło Pekao od Włochów, to już szykuje się do obsadzenia spółki swoimi ludźmi. I to głównie z politycznego nadania. Do rady nadzorczej banku zgłoszono bliską znajomą premier Beaty Szydło, która dotąd szefowała jedynie szpitalowi w Oświęcimiu. Chodzi o Sabinę Bigos-Jaworowską. Inna z kandydatek do pilnowania interesów drugiego największego banku w Polsce kieruje niewielkim biurem rachunkowym.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bank-pekao-rada-nadzorcza-premier-beata,4,0,2325764.html

Transport czołgów z Ukrainy bez nadzoru

Lawety z pięcioma ukraińskimi czołgami wjechała do Polski i przejechała wiele kilometrów bez nadzoru polskich służb. Dopiero później policja objęła transport „dyskretną obserwacją” – informuje TVN24.

http://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/170529217-Transport-czolgow-z-Ukrainy-bez-nadzoru.html

Imperium Patryka Jakiego. „Polityka” twierdzi, że to on rządzi w Opolu

http://wiadomosci.wp.pl/imperium-patryka-jakiego-polityka-twierdzi-ze-to-on-rzadzi-w-opolu-6126404740388481a

Obsadza swoimi ludźmi kluczowe miejsca w samorządzie, zapewnia znajomym wysokie stanowiska i chociaż sam jest poza PiS, niestraszni mu działacze partii Jarosława Kaczyńskiego. Taki obraz wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego wyłania się z tekstu tygodnika „Polityka”.

Opole 2017: Artyści masowo rezygnują. Co dalej z festiwalem?

Po rezygnacji kilkunastu artystów z udziału w Festiwalu w Opolu, cała impreza stanęła pod znakiem zapytania. Telewizja Polska na razie nie poinformowała oficjalnie, jak chce zapełnić dziury w programie wydarzenia. Głos zabrał natomiast prezydent miasta, Arkadiusz Wiśniewski.

Czytaj więcej na http://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-opole-2017-artysci-masowo-rezygnuja-co-dalej-z-festiwalem,nId,2396416#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Przypomnijmy, że cała afera wokół tegorocznego Festiwalu w Opolu rozpoczęła się po tym, jak „Gazeta Wyborcza” poinformowała, że Jacek Kurski nie zgodził się na gościnny występ Kayah na koncercie Maryli Rodowicz z okazji 50-lecia działalności artystycznej.

Festiwal w Opolu: Jacek Kurski to najzdolniejszy człowiek w Polsce. Sprowokował pierwszy od czasów stanu wojennego bojkot TVP ze strony artystów

http://wyborcza.pl/7,75410,21844860,festiwal-w-opolu-jacek-kurski-to-najzdolniejszy-czlowiek-w.html#BoxGWImg

Jestem pewien, że prezes TVP uratuje imprezę w Opolu. Może po prostu sam wyjść na scenę – wśród jego niezliczonych przewag jest także talent pieśniarski.

Opole 2017. To już nie porażka, a klęska Kurskiego. „Niech ten festiwal się nie odbędzie”

pole 2017. Do festiwalu pozostały niecałe trzy tygodnie, a grono artystów rezygnujących z występu nadal się powiększa. Prezydent miasta chce przejąć organizację wydarzenia i przenieść festiwal na inny termin.

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu miał być, jak co roku, świętem polskiej piosenki i okazją do wysłuchania największych gwiazd muzycznej sceny. Przebieg zaplanowanego na 9-11 czerwca festiwalu stoi jednak pod znakiem zapytania. Na opolską scenę wdarła się polityka, przez co rezygnują z niego kolejni artyści i członkowie obsługi.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,21844544,to-juz-nie-porazka-a-kleska-kurskiego-niech-ten-festiwal.html#MT

Prezydencki minister wybuczany na Kongresie Prawników. Uczestnicy mieli dla niego „niespodziankę”

Okrzyki „Konstytucja, Konstytucja”, gwizdy, buczenie. To reakcja uczestników Kongresu Prawników Polskich na list od prezydenta Dudy.

W Katowicach trwa pierwszy Kongres Prawników Polskich. Zorganizowali go Krajowa Rada Radców Prawnych, Naczelna Rada Adwokacka i Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,21838272,prezydencki-minister-wybuczany-na-kongresie-prawnikow-uczestnicy.html#BoxNewsImg&a=66&c=61

Zawrotna kariera komendanta głównego SG. Z „zamrażarki” awansował w 1,5 roku z majora na generała. „Metoda na kangura”

https://www.wprost.pl/10055582/Zawrotna-kariera-komendanta-glownego-SG-Z-zamrazarki-awansowal-w-15-roku-z-majora-na-generala-Metoda-na-kangura.html

Marek Łapiński, komendant główny Straży Granicznej, jeszcze półtora roku temu był majorem. Teraz został awansowany na generała. Jak opisują funkcjonariusze w rozmowie z RMF FM, tak szybki i spektakularny awans to „metoda na kangura”.
Sprawę komendanta głównego Straży Granicznej opisuje zarówno RMF FM, jak i TVN24. 54-letni generał Łapiński zaczął szefować w SG pod koniec 2015 roku, po tym jak został przywrócony z emerytury przez władze Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Obejmując tę funkcję miał stopień majora, półtora roku później odebrał szlify generalskie z rąk prezydenta Andrzeja Dudy.

Minister broni szybkiego awansu komendanta głównego SG. „Zasłużył, jest doświadczonym oficerem”

https://www.wprost.pl/kraj/10055650/Minister-broni-szybkiego-awansu-komendanta-glownego-SG-Zasluzyl-jest-doswiadczonym-oficerem.html

Marek Łapiński, komendant główny Straży Granicznej, jeszcze półtora roku temu był majorem. Teraz został awansowany na generała. Jak opisywali funkcjonariusze w rozmowie z RMF FM, tak szybki i spektakularny awans to „metoda na kangura”. Błyskawiczna kariera komendanta nie jest niczym niewłaściwym zdaniem ministra Mariusza Błaszczaka.

Naczelny moher w podkoszulce z Che Guevarą. Szef MON mógłby być ikoną pop-polityki

http://forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/1041292,najciekawsze-epizody-z-zycia-macierewicza-opinia.html
Po upadku komunizmu Antoni Macierewicz zbudował własny model polityczności. Sprowadza się on do perfekcyjnego ośmieszania nawet najbardziej racjonalnych pomysłów. Składania deklaracji, które już w dniu, w którym padną, są nieaktualne. Zniechęcania do siebie nawet neutralnie nastawionych dziennikarzy. W końcu nadużywania hiperboli i insynuacji pod adresem przeciwników.