Umowa na produkcję spotu dla MON podpisana dzień po emisji

http://www.rp.pl/Kraj/309049910-Umowa-na-produkcje-spotu-dla-MON-podpisana-dzienpo-emisji.html#ap-1

Umowa na produkcję spotu dla MON została podpisana dzień po tym, jak oficjalnie pojawiła się w internecie – ustaliły „Rzeczpospolita” i portal bezkompromisowo.pl.

Co się dzieje w Polskiej Grupie Zbrojeniowej? Przypadek Autosanu nie był jedyny [WYWIAD]

Oferta Autosanu dla wojska nie była jedyną osobliwie złożoną ofertą – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej w latach 2014–2015. Przypomina, że MON chciało kupić samochody ciężarowo-osobowe. Przetarg unieważniono, gdyż PGZ i Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne zaproponowały cenę 10-krotnie większą, niż MON chciał wydać. – Jak można tak przeszacować ofertę? Dla mnie jest to niepojęte.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/co-sie-dzieje-w-polskiej-grupie-zbrojeniowej-przypadek-autosanu-nie-byl-jedyny-wywiad/hkd66sx

Tu jesteś:forsal.plGospodarkaAktualnościSzykuje się wielkie pożyczanie. Polski dobrobyt na kredyt statystyki Szykuje się wielkie pożyczanie. Polski dobrobyt na kredyt

http://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1067396,szykuje-sie-wielkie-pozyczanie-polski-dobrobyt-na-kredyt.html

W przyszłym roku resort finansów musi pozyskać ponad 180 mld zł. To znacznie więcej niż w tym roku, ale eksperci nie przewidują problemów z finansowaniem

​”Super Express”: Pół mln zł dla fundacji kuzyna ministra zdrowia

​”Super Express”: Pół mln zł dla fundacji kuzyna ministra zdrowia

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/prasa/news-super-express-pol-mln-zl-dla-fundacji-kuzyna-ministra-zdrowi,nId,2434429#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Ministerstwo Zdrowia kierowane przez Konstantego Radziwiłła podpisało umowę z fundacją, której prezesem jest kuzyn ministra Marcin Dominik Radziwiłł – czytamy w „Super Expressie”. Umowa opiewa na kwotę pół miliona złotych.

Polski biskup ostro jak nigdy. Namawia do buntu przeciwko PiS

Biskup ponownie nazwał sposób, w jaki PiS sprawuje swój mandat dyktaturą. Skrytykował ograniczanie autonomii samorządów i próby podporządkowania sobie mediów. Stwierdził, że „rząd totalitarny pcha się do wszystkiego i każdemu potrafi zamknąć usta, a jeżeli ktoś podniesie głos, to się go niszczy”. Powołując się na wspomnienia z czasów II wojny światowej, a później rządów PZPR, wezwał Polaków do postawienia się Prawu i Sprawiedliwości w stanowczy sposób.

– Ludzie muszą zrozumieć, że jeżeli nie wezmą spraw w swoje ręce i pozwolą się pozbawić tego, co należy im się z prawa naturalnego i obywatelskiego, to będziemy niewolnikami – powiedział Pieronek.

http://pikio.pl/polski-biskup-ostro-jak-nigdy-namawia-do-buntu/

Wreszcie chwila prawdy? Misiewicze się przyznają?

Autosan spóźnił się specjalnie na przetarg? Sensacyjne doniesienia mediów

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/autosan-przetarg-spoznienie,11,0,2358283.html

Autosan stracił szanse na kontrakt, bo spóźnił się z dokumentami o 20 minut. Jak wynika z informacji „Gazety Wyborczej”, firma zrobiła to… specjalnie. Dlaczego? Spółka zdawała sobie sprawę, że i tak nie ma szans na wygraną w przetargu, bo specjalizuje się w zupełnie innych pojazdach. Przygotowała dokumenty i zapowiadała chęć walki o kontrakt, by zadowolić Ministerstwo Obrony Narodowej. Fortel się nie udał, bo afera wypłynęła na światło dzienne.

Gazeta zwraca uwagę, że to wcale nie jest jedyny taki przypadek. Podobnie ma wyglądać sprawa z produkcją dronów dla wojska. MON nalega, by zajęła się tym Polska Grupa Zbrojeniowa. W firmie powstał nawet oddział – „centrum kompetencyjne” produkcji dronów, ale to tylko tabliczka na drzwiach.

kowal zawinił, a Cygana powiesili

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/za-opoznienie-autosan-odpowiada-osoba-zatrudniona-od-wrzesnia-2016-r,766962.html

„Związany z poprzednikami pracownik został zwolniony dyscyplinarnie” – napisał wczoraj na Twitterze wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej Bartosz Kownacki. Jak się okazuje, dyrektor sprzedaży w spółce pracował od września 2016 roku. – Zwolnienie nie kończy sprawy (…) jestem zbulwersowana tym, co się stało. Oczekuję wyjaśnień – powiedziała pytana o sprawę przetargu premier Beata Szydło.

Witold dyplomacji

Witold Waszczykowski komentuje tournee Emmanuela Macrona po Europie Środkowo-Wschodniej

http://www.rp.pl/Dyplomacja/170829584-Witold-Waszczykowski-komentuje-tournee-Emmanuela-Macrona-po-Europie-Srodkowo-Wschodniej.html

Prezydent Macron chce zrównoważyć liczne rozmowy z Polakami – obecnymi spotkaniami z państwami z Europy Środkowo-Wschodniej, z którymi takich kontaktów nie miał – stwierdził minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski ws. wizyt prezydenta Francji w krajach Europy Środkowej.

Błazenady ciąg dalszy. Podaj się do dymisji pa..

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/autosan-pgz-blazej-wojnicz,36,0,2357540.html

Autosan spóźnił się dwadzieścia minut na przetarg. Teraz się tłumaczy: Mogło dojść do korupcji

– Nie było możliwości odwołania się i ponownego uczestniczenia w postępowaniu – w ten sposób Błażej Wojnicz, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, tłumaczy się z braku działania po tym, jak Autosan spóźnił się 20 minut na złożenie oferty w przetargu. Do zdobycia był kontrakt na budowę 26 autobusów za 30 mln złotych. Kontrakt przepadł, spółka obwinia pracownika i sugeruje wprost korupcję.