Przez reformę PiS rekordowa liczba Polaków przejdzie na emeryturę. ZUS zaczyna wysyłać listy

W tym roku na emeryturę przejdzie 550 tys. Polaków. To rekord, do którego w znacznym stopniu przyczyniła się zmiana przepisów. W tej puli znajduje się bowiem 331 tys. osób, które skorzystają z możliwości wcześniejszego uzyskania świadczeń. Rząd przyjął bowiem ustawę, która obniża wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,21987481,przez-reforme-pis-rekordowa-liczba-polakow-przejdzie-na-emeryture.html

Szyszko podchodzi do Błaszczaka z kopertą. „To jest taka córka leśniczego”

Szyszko podchodzi do Błaszczaka z kopertą. „To jest taka córka leśniczego”

Minister Jan Szyszko zaliczył wpadkę wizerunkową przed posiedzeniem rządu. Podszedł do Mariusza Błaszczaka i wręczył mu kopertę mówiąc: „To jest córka leśniczego. Prosiła, żebym to panu dał. Niech pan to przeczyta”.

https://wiadomosci.wp.pl/szyszko-podchodzi-do-blaszczaka-z-koperta-to-jest-taka-corka-lesniczego-6133175838742657a

Bolszewia atakuje

Kadry decydują o wszystkim, czyli jak elity wierne PiS zastępują „układ” [RAPORT]

http://forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/1050247,rewolucja-kadrowa-jak-elity-wierne-pis-zastepuja-uklad-raport.html

Zadłużenie Polski przekroczyło bilion złotych. I wciąż rośnie

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zadluzenie-Polski-przekroczylo-bilion-zlotych-I-wciaz-rosnie-7525403.html

Już na koniec 2016 roku zadłużenia sektora finansów publicznych po raz pierwszy w historii przekroczyło bilion złotych. Kwartał później dług wzrósł o kolejne 10 miliardów złotych, aczkolwiek tempo jego przyrostu wyraźnie spowolniło.

Na koniec marca państwowy dług publiczny sięgnął 975,27 mld złotych i był o ponad 10 miliardów złotych większy niż kwartał wcześniej – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Finansów. Dla porównania, w pierwszym kwartale 2016 roku dług zwiększył się aż o 22 mld złotych.

PiS demontuje państwo metodą „na trybunał”

Wydawało się szokujące nieprzyjmowanie ślubowania od sędziów wybranych zgodnie z prawem, a przyjmowanie od tych, którzy wskoczyli na ich miejsce. Sądziliśmy, że nie zdarzy się już nic szytego grubszymi nićmi niż zlekceważenie wyroków Trybunału Konstytucyjnego i odmowa ich publikacji. Że nikt nie wpadnie na pomysł mianowania prezesów sądów przez niczym nieskrępowanego ministra sprawiedliwości. Nie mieściło się w głowie ułaskawienie b. kierownictwa CBA przed prawomocnym skazaniem. A jednak jeszcze wiele rzeczy będzie musiało się w naszych głowach zmieścić.

http://forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/1050122,pis-demontuje-panstwo-metoda-na-trybunal.html

Raport NIK: Ok. 65,7 mld zł wsparcia dla górnictwa w latach 2007-2015

Łączna wartość wsparcia dla górnictwa węgla kamiennego w latach 2007-2015 w różnych formach wyniosła ok. 65,7 mld zł – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli, która zbadała sytuację branży w tym okresie. 58,4 mld zł z tej kwoty to pokrycie niedoboru środków na wypłaty emerytur i rent górniczych.

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/raport-nik-ok-657-mld-zl-wsparcia-dla-gornictwa-w-latach,2522833,4199?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

odosobniona Polska PISu przegrała w Brukseli znów stosunkiem głosów 1:27

Totalna klęska Polski ws. Nord Stream 2. Tusk poległ w walce z Junckerem

We środę 14 czerwca Komisja Europejska miała poprosić kraje Unii o udzielenie jej mandatu do negocjowania z Rosją warunków budowy Nord Stream 2 z Rosji przez Bałtyk, jednak zrobiła to już w piątek – stanowisku sprzeciwiała się tylko Polska.

http://forsal.pl/biznes/energetyka/artykuly/1050080,nord-stream-2-budowa-gazociagu-ue-niekorzystne-prawo-dla-polski.html

Jarek spuścił kundla ze smyczy żeby poujdał

Kukiz atakuje Frasyniuka: Przeklinam dni, gdy w latach 80. krzyczeliśmy „uwolnić Frasyniuka
http://polityczek.pl/index.php/uncategorised/4465-kukiz-atakuje-frasyniuka-przeklinam-dni-gdy-w-latach-80-krzyczelismy-uwolnic-frasyniuka

Paweł Kukiz nie rozumie, że partia Prawo i Sprawiedliwość napisała nowe prawo o zgromadzeniach – pod miesięcznice smoleńskie (wg prawników niezgodne z Konstytucją, nie jest w stanie tego zbadać Trybunał Konstytucyjny będący w rękach rządzących) i zaatakował Władysława Frasyniuka protestującego wczoraj na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Czyli: spierdoliłem temat a teraz przerzucę winę na innych.

Prezydent zamierza pytać w referendum o wiek emerytalny

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wiek-emerytalny,92,0,2331996.html

Pytanie o wiek emerytalny w referendum? To nowy pomysł prezydenta Andrzeja Dudy. Polacy mieliby się na ten temat wypowiedzieć przy okazji referendum w sprawie zmian w konstytucji. Po to – jak mówił prezydent – aby nie można go było więcej swobodnie podnosić.